SportBorilački sportoviKBV Taekyon najuspješniji na prvenstvu BiH

KBV Taekyon najuspješniji na prvenstvu BiH

Klub borilačkih vjestina Taekyon iz Sarajeva postao je najbolji ITF taekwondo klub u državi.
KBV Taekyon je na prvenstvu Bosne i Hercegovine učestvovao sa 30 takmičara u svim uzrastnim kategorijama, a oni su osvojili 40 medalja.

Klub je ostvario sljedeće rezultate: 1. mjesto u ukupnom poretku klubova, ekipni kadetski prvaci, ekipni juniorski prvaci, 3. mjesto za seniorsku ekipu, 14 zlatnih medalja, prvaci Bosne i Hercegovine, 17 srebrnih medalja, viceprvaci Bosne i Hercegovine. devet bronzanih medalja.

Najuspješniji stariji kadet prvenstva Tarik Okericć. Na taekwondo prvenstvu BiH za kadete, juniore i seniore, održanom 9. decembra u Prnjavoru učestvovalo je 325 takmičara iz 19 klubova. Ovogodišnji domaćin državnog prvenstva Taekwondo klub Prnjavor se potrudio da odličnom organizacijom uveliča postignute rezultate svih učesnika.

Zlatne medalje osvojili su Abdulhadi Vlahovljak, Tarik Okeric (2), Lejla Kadić, Bakir Džehović, Ahmed Kadić, Sandin Kasić, Bilal Hodžić, Sulejman Vlahovljak, Rijad Okerić, Faris Aljić, Abdulah Sarajlić, Amar Briga i Ibrahim Zubača.

Srebrne medalje osvojili su Rukajja Karović, Amar Peljto, Lejla Kadić, Ajdin Aljic, Jasmin Begeta (2), Samra Mršo (2), Faris Svraka (2), Harun Stambolić, Mustafa Šabović, Hatab Vlahovljak, Armin Lukovac, Abdulhadi Vlahovljak, Ajdin Aljić i Ahmed Kadić.

Bronzane medalje osvojili su Imran Okerić, Rukajja Karović, Ajdin Dragolj, Ajša Džehović, Alem Ališić, Ena Lukovac, Sulejman Vlahovljak, Hatab Vlahovljak i Abdulah Sarajlić.