SportKošarkaKikanović bolji od Đedovića i Renfroea

Kikanović bolji od Đedovića i Renfroea

Košarkaši Albe su u Berlinu deklasirali Bayern u derbiju četvrtog kola njemačke Bundeslige. Alba i Bayern odigrali su zaostalu utakmicu, a Alba je upisala osmu pobjedu i ostala je sa maksimalnim učinkom. Domaćin je slavio sa 90:74 protiv Bayerna, kome je ovo bio treći i drugi uzastopni poraz. Od samog početka je domaći tim izgledao bolje na parketu od gostujućeg. Nakon prve četvrtine bilo je 24:15, a na poluvremenu 49:38. Prednost Albe bivala je samo veća, da bi na kraju iznosila čak 20 poena. I za bh. javnost je ovo bio zanimljiv meč, pošto je u Albi naš reprezentativac Elmedin Kikanović, a u Bayernu Alex Renfroe, kao i naš internacionalac Nihad Đedović.  Kikanović je imao double-double učinak, ubacio je 16 poena uz 10 skokova, dok je u njegovom timu dobar bio i Taylor sa 16 poena. Renfroe je na drugoj strani ubacio devet poena. Najefikasniji igrač Bayerna bio je Rivers sa 17 poena, dok je Đedović ubacio 12.