SportNogometKolašinac strijelac za Arsenal, Borussia sretno eliminisala Atalantu

Kolašinac strijelac za Arsenal, Borussia sretno eliminisala Atalantu

Da je na suprotnoj strani bila barem malo jača ekipa, londonski Arsenal ne bismo gledali u osmini finala Evropske lige. I bez toga Topnici su se večeras na Emiratesu izblamirali i poraženi su od švedskog Ostersundsa rezultatom 1:2. Srećom po tim Arsenea Wengera u London su donijeli tri gola prednosti iz prvog meča (0:3), ali ih je Ostersund u samo 23 minute šokirao. Golovima Aiesha i Seme gosti su stigli do 0:2 i potpuno su se vratili u ovaj duel. Međutim, jedna greška ih je na kraju koštala. Samo što je počelo drugo poluvrijeme grešku odbrane švedskog tima koristi bh. reprezentativac Sead Kolašinac i pogađa za smanjenje rezultata 1:2. Hrabri Ostersunds do kraja nije uspio da dođe do čuda. Imali su međutim još nekoliko fantastičnih šansi, ali je ostalo 1:2. Gosti su stigli do pobjede koju će dugo pamtiti, ali Arsenal ide dalje. Zanimljiv obračun u Reggio Emiliji imali su Atalanta i Borussija iz Dortmunda. Meč je završen neriješenim rezultatom 1:1 i gosti slave prolaz dalje. Atalanta je povela u 11. minuti golom Toloija, ali usprkos velikom broju šansi na obje strane, promjena rezultata viđena je tek u 83. minuti. Prolaz Borussiji je donio Schmelzer golom za konačnih 1:1 u 83. minuti. Salzburg će također igrati u osmini finala Evropske lige. Večeras su na svom terenu pobijedili Real Sociedad sa 2:1, što im je bilo dovoljno za prolaz dalje. Milan je pobjedom od 1:0 potvrdio prolaz protiv bugarskog Ludogoretsa, a prolaz dalje ostvarili su Athletic Bilbao, te Marseille.