SportNogometKolumbija deklasirala Poljsku

Kolumbija deklasirala Poljsku

Reprezentacija Kolumbije večeras je ubjedljivo savladala Poljsku sa 3:0 u posljednjoj utakmici drugog kola grupne faze Svjetskog prvenstva. Nakon prvog kola obje selekcije bile su bez bodova i jasno je da je večerašnji okršaj imao dosta uloga jer je poraz jednu od ekipa slao kući. Kolumbija je od prve minute krenula veoma ofanzivno i bilo je jasno da žele što prije da dođu do vodstva. Kolumbijci su vršili nevjerovatan pritisak na Poljake koji su nekako pronalazili način da se izvuku. Ipak, u 40. minuti nije bilo spasa ekipi Poljske jer je Kolumbija povela 1:0. James Rodriguez je odlično centrirao, a nakon nebeskok skoka mrežu Poljske zatresao je Yerry Mina za veliko slavlje kolumbijskih navijača. U drugom poluvremenu Poljska je krenula nešto ofanzivnije, a najbolju šansu za izjednačenje imao je Lewandowski, no Ospina je sjajno odbranio njegov udarac. Kazna za ovaj promašaj stigla je u 70. minuti kada je Radamel Falcao sjajno pogodio za 2:0. Samo pet minuta kasnije Kolumbija je stigla i do trećeg gola, a konačnih 3:0 postavio je večeras odlični Juan Cuadrado. Kolumbija sada ima tri boda i dobre šanse da se plasira u osminu finala, dok će Poljska nakon trećeg kola pakovati kofere i ići kući.