SportRukometKompletirano 4.kolo rukometne Premijer lige

Kompletirano 4.kolo rukometne Premijer lige

Kompletirano je 4. kolo rukometne Premijer lige BiH u kojem je ekipa visočke Bosne Centrotrans slavila svoju prvu pobjedu u novoj sezoni… Visočani su na teškom gostovanju u Živinicama iznenadili Konjuh i slavili sa 27:26. Domaćin je bolje otvorio meč i imao po pet golova razlike, ali je Bosna Centrotrans u posljednjih deset minuta kontrama i polukontrama uspjela smanjiti rezultat i na odmor se otišlo rezultatom 16:15 u korist Konjuha.
U drugom dijelu gosti su kontrolisali meč, a popularni stolari uspjeli su se vratiti u meč tek u posljednjim minutama, no nisu smogli snage za bod ili potpuni preokret, te je Bosna Centrotrans slavila prvu pobjedu u sezoni, nakon poraza od Izviđača, Krajine, te remija protiv Prijedora.
Balta je predvodio Visočane sa šest golova, a Imamagić i Limo su dodali po pet. Golman Hadžić je imao 15 odbrana. Kod domaćin sjajni Haris Begić postigao je nevjerovatnih 12 golova.
Izviđač iz Ljubuškog nastavio je sa sjajnim igrama, a izabranici Zdenka Grbavca savladali su večeras Gračanicu sa 44:31. Krajina je ostvarila drugu pobjedu savladavši SLobodu sa 42:40. Maglaj nije imao problema sa Gradačcem, te je slavio sa 30:23, a Sloga je u Doboju bila bolja od Čelika sa 34:30, dok su Prijedor i Derventa remizirali 27:27. Podsjetimo sinoć je Vogošća bila bolja od Bosne sa 35:15, a Zrinjski od Igmana sa 29:25