SportKošarkaKošarkaši BiH poraženi od Hrvatske

Košarkaši BiH poraženi od Hrvatske

Mladi bosanskohercegovački košarkaši U-20, na Evropskom prvenstvu divizije B u Grčkoj poraženi su od Hrvatske rezultatom 70:66. Nakon uvjerljive pobjede nad Slovačkom, izabranici Senada Muminovića imali su težak ispit protiv susjedne Hrvatske. Počelo je kao iz bajke – prvu četvrtinu dobili smo sa 24:13, ali se Hrvatska malo po malo uspjela vratiti. Početne minute četvrte dionice donose sjaju seriju hrvatskih košarkaša (11:1), pa je bilo 56:54. Pet minuta prije kraja, rezultat je glasio 56:56 i ušli smo u neizvjesnu završnicu. Ključne su bile dvije vezane trojke Luke Božića kod našeg vodstva 63:61. Hrvatska je bolje odigrala posljednje minute utakmice, pa je stigla do treće pobjede u trećoj utakmici, dok je naša selekcija na omjeru 1-1. U grupi D su još Bugarska, Rumunija i Slovačka.  Mazalin je sa 16 poena i osam skokova bio najefikasniji hrvatski košarkaš, dok je Lazić u našem timu bio najbolji sa 22 poena i 13 skokova