SportKošarkaKošarkaši Bosne pružili dobar otpor u Antwerpenu

Košarkaši Bosne pružili dobar otpor u Antwerpenu

Košarkaši Bosne Royal poraženi su rezultatom 77:84 u vrlo uzbudljivoj utakmici protiv Antwerpen Giantsa na gostovanju. Bosna je odigrala prilično dobro u duelu protiv favorizovanog protivnika u Belgiji, ali na kraju nije uspjela doći do pobjede. Nekoliko serija koje su pravili sarajevski košarkaši bile su izvrsne, ali ni to nije bilo dovoljno za nešto više od časnog poraza. Na početku susreta bolja igra domaćeg tima koji je imao i dvocifrenu prednost, no Bosna se vraća, dobija drugu dionicu i na poluvrijeme se odlazi sa plus šest za Belgijance. U drugom dijelu slična priča. Antwerpen bolje otvara poluvrijeme, a onda kada se činilo da će do ubjedljive pobjede, Studenti se vraćaju u igru koševima Kneževića. Tri minute prije kraja Bosna je imala minus tri, ali onda Belgijanci prave seriju i okončavaju susret. Na kraju, Knežević je kod Bosne bio najefikasniji sa 17 poena, a dvocifreni su bili Radukić (14), Miković sa 12, te Rešidović (11). Vrijedi navesti i da za Studente u ovom meču nisu nastupili Ikonić i Bradford. Sa 23 poena domaće je predvodio Clark.