Košarkaši Čelika poraženi su večeras u Sarajevu od ekipe Bosna Royal u okviru 10. kola A1 lige KS BiH rezultatom 89:80 (14:22, 26:20, 20:20, 29:18).

Utakmicu su odlično otvorili gosti koji su uspjeli da stvore prednost na samom otvaranju susreta i predvođeni kapitenom Durmom i danas izuzetno raspoloženim Avdibegovićem stvaraju prednost i dolaze na kraju prve četvrtine na plus osam (22:14).

Drugi period otvaraju odlično i uspijevaju da stvore prednost od plus 15 u svoju korist do polovine druge četvrtine. Ipak, do poluvremena bolje igraju domaći i rezultatski minus koji su imali su uspjeli svesti na minus dva na poluvremenu (40:42).

Treći period donosi ravnopravnu igru u kojoj su obje ekipe imale priliku da stvore rezultatsku prednost, ali nisu uspijevali u tome.

Četvrti period donosi odličnu igru domaćih, koji su prije svega preko Rešidovića, koji je i danas bio najefikasniji, Forića i Dragolja napravili potpuni preokret do konačne pobjede 89:80.

KK BOSNA ROYAL: Bradić, Halilović, Džafić, Sijerčić, Dragolj 9, Lale 15, Forić 19, Genjac, Klinac 6, Rešidović 34, Ferhatbegović 2, Krupalija 4

OKK ČELIK: Keso 14, Durmo 15, Avdibegović 24, Fajković, Preljević, Durmić 3, Alić 5, Dostović, Hadžić, Mešinović 5, Bašić 14, Burko