Foto KornerKošarkaši Visokog poraženi od ekipe KK Mladost na gostovanju u Ilijašu rezultatom...

Košarkaši Visokog poraženi od ekipe KK Mladost na gostovanju u Ilijašu rezultatom 83:71

U okviru petog kola košarkaške A2 lige – grupa juga, danas je u Ilijašu odigran komšijski derbi između ekipa KK “Mladost” i KK “Visoko” koje su se, nakon dobrih duela u pripremnom dijelu, suočile u borbi za ostvarivanjem prve pobjede ove sezone.

Visočani koji su veoma loše ušli u ovu sezonu sa 3 poraza iz 3 utakmice, a nakon dobre partije u prošlom kolu protiv prvoplasirane ekipe KK “Radnički” u utakmici koju su izgubili u nesretnoj završnici, nadali su se da će u komšijskom derbiju izvući prvu pobjedu ove sezone i time napokon napraviti kakav-takav pomak na tabeli. To se nažalost nije desilo ni u ovoj utakmici te su, uz mnoštvo drugih nesreća na terenu dvorane u Ilijašu, Visočani upisali i četvrti poraz na svoj ovosezonski konto.

U prvom periodu utakmice domaćini iz ekipe Mladosti uspjeli su ostvariti prednost od 25:14, a zatim ovaj niz koji je najavljivao pobjedu nastavljaju i u drugoj četvrtini koju također pobjeđuju sa 25:16. Drugo poluvrijeme i problemi u pauzi koje je prebrodila ekipa iz Visokog donosi i potpuno drugačiju igru Visočana koji napokon uspijevaju da sastave nekoliko dobrih akcija, te u trećoj četvrtinu ostvaruju prevagu od 19:25, ali ipak nedovoljno da u posljednju četvrtinu uđu sa rezultatom koji bi bio blizu preokreta.

kk mladost kk visoko ilijas (2)
Detalji sa utakmice KK “Mladost” – KK “Visoko” (Foto by: TV Vi-net)

Posljednju četvrtinu igrači Mladosti su priveli rutinski kraju za konačni rezultat od 83:71 i svoju prvu ovosezonsku pobjedu, dok se dubioza u redovima visočkog predstavnika u košarkaškoj A2 ligi – grupa jug produbljuje i nastavlja.

Najbolje pojedince u redovima KK “Visoko” danas je predvodio Drpljanin, sa 24 postignuta poena, a slijedili su ga Hodžić M. sa 13 postignutih poena i kapiten Omanović sa 11 postignutih poena.

U narednom, 6. kolu A2 lige Visočani će na parketu KSC “Mladost” Visoko dočekati još jednog goraždanskog predstavnika u ovoj ligi, a riječ je o KK “Goražde”, ekipu koja ove sezone pruža veoma dobre partije i koja je prije sezone najavljivanja, sa svim pojačanjima u svojim redovima, kao ekipa koja će ove sezone proći u veći rang takmičenja.