SportKošarkaKošarkaši Zrinjskog bolji od Splita u ABA 2 ligi

Košarkaši Zrinjskog bolji od Splita u ABA 2 ligi

U okviru 10. kola ABA 2 lige mostarski Zrinjski slavio je protiv Splita rezultatom 80:72.  Kroz čitav meč, ako izuzmemo drugu dionicu, ekipa Zrinjskog bila je nadmočnija. Nakon vodstva u prvoj četvrtini gosti su se vratili i nakratko poveli. Posljednje dvije četvrtine bile su presudne za pobjedu. Treću četvrtinu Zrinjski je završio sa sedam poena razlika (24-17), dok je četvrtu sa nešto manje koševa razlike 19-15. Za najboljeg košarkaša utakmice i najefikasnijeg u ekipi Zrinjskog proglašen je Marko Ramljak sa 18 koševa. Kod gostiju je najefikasniji bio Pavle Marčinković sa 16 upisanih poena. Pobjeda za Zrinjski u ovom susretu značila je da su se pomakli sa posljednjeg mjesta tabele sa ukupno 13 bodova. Split je peti sa 15 bodova.