SportNogometKrah hrvatskih klubova u Evropskoj ligi

Krah hrvatskih klubova u Evropskoj ligi

Fudbaleri Trenčina plasirali su se u play-off Evropske lige nakon što su kao gosti remizirali protiv Feyenoorda 1:1, te su se nakon pobjede 4:0 u prvom meču sigurno plasirali dalje. Holanđani su rano poveli u 8. minuti preko Botteghina, ali samo što se krenulo sa centra Hamza Čataković je maestralno iz prve proigrao Mancea koji je pogodio za 1:1, a taj rezultat se nije mijenao do kraja. Dalje je prošao i Rosenborg koji je sa 3:0 savladao irski Cork City, a strijelac vodećeg gola za Norvežane bio je naš Besim Šerbečić koji se dobro snašao nakon jednog ubačaja i nogom je zatresao mrežu gostiju. Splitski Hajduk je šokantno ispao nakon poraza od FCSB (nekadašnja Steaua) sa 2:1. Rumunska ekipa je vodila golom Gnohere u 53. minuti, ali je Said osam minuta prije kraja pogodio za izjednačenje. Kada se činilo da će ostati tako i nakon 0:0 na Poljudu proći dalje, Splićani u 93. minuti primili gol i ispali, a ponovo je junak domaćih bio Gnohere. Rijeka je priredila veliko razočarenje u duelu sa norveškim Sarpsborgom, te je poražena na Rujevici sa 0:1 golom Mortensena u 83. minuti. Sarpsborg je tako nakon remija 1:1 iz prvog meča prošao dalje. Partizan je i u revanšu bio bolji od danskog Nordsjaellanda sa 3:2, a do 80. minute igrao je i Goran Zakarić. Maribor se nakon 0:0 protiv Glasgow Rangersa oprostio od Evrope, a Jasmin Mešanoviće je izašao iz igre deset minuta prije kraja. Zenit je napravio nevjerovatan podvig i nakon poraza od 0:4 u prvom meču od Dinamo Minska na svom terenu je slavio sa nevjerovatnih 8:1 poslije produžetaka, a Rusi su od 72. minute igrali i sa igračem manje. Sheriff Tiraspol kojeg za klupe predvodi Goran Sablić uspio je uprkos porazu protiv islandskog Valura 2:1 proći dalje nakon pobjede u prvom susretu na svom terenu sa 1:0.