Lokalne TemeSportSjajan preokret visočkih nogometaša: NK Bosna Visoko - NK Slaven Živinice 3:2

Sjajan preokret visočkih nogometaša: NK Bosna Visoko – NK Slaven Živinice 3:2

Visočki nogometaši su u okviru trećeg kola Prve lige Federacije ugostili NK Slaven iz Živinica.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 0:1, gdje su gosti svoj gol dali iz penala u 36. minuti, a prethodno je Bosna propustila pet stopostotnih prilika među kojima je Hodžićev pogodak u prečku.

Na početku drugog poluvremena greška u odbrani domaćih koju gosti koriste i dolazi do rezultata 0:2.

Činilo se sa će Bosna izgubiti, ali uslijedio je sjajan preokret. Iz dva opravdano dodijeljena penala Visočani 20 minuta prije kraja uspjevaju doći do izjednačenja. Zatim je uslijedila prava opsada gola gostiju, a nagradu za odličnu igru u kojoj je propušteno nekoliko dobrih prilika, stigla je pet minuta prije kraja.

Nakon sjajne akcije Bosne pogađa Hajdarović za veliko slavlje i pobjedu 3:2.

Nakon trećeg kola NK Bosna Visoko je neporažena, a u narednom kolu igra na domaćem terenu protiv Iskre.