SportNogometKritike i uvrede za Džeku nakon poraza Rome u Torinu

Kritike i uvrede za Džeku nakon poraza Rome u Torinu

Roma je sinoć poražena od Juventusa s 1:0 u Torinu i sve je izvjesnije da rimski klub nema šta da traži kada je u pitanju trka za Scudetto. Imala je Roma dobar početak sezone, ali počela je da pada forma rimskog kluba i u posljednje vrijeme se Vučica muči da postigne pogodak, a kamoli da upiše pobjedu. Vidljiv je pad kod igrača Rome, a navijači ovog kluba dosta su kritikovali bh. napadača Edina Džeku nakon poraza od Stare dame. Iako je odigrao svih 90 minuta, nije stvorio pravu šansu i njemu, kao i ostatku Rome, štošta se može prigovoriti. Unatoč tome što je mladi Patrik Schick promašio stopostotnu šansu u nadoknadi vremena, Čeh je dobio veće aplauze od Edina. Kao da su preko noći (pojedini) navijači Rome sve zaboravili?

“Edin igra dobro samo u izmjeničnim sezonama, iduće će opet biti super”, kazao je jedan od navijača Rome putem Twittera, dok je drugi dodao:

“Schick je imao više udaraca na gol u zadnjih 10 minuta meča protiv Juventusa od Džeke u posljednje tri sedmice. Jedva čekam da bude prvi napadač”.

“Razumijem da Edin prolazi kroz golgetersku krizu, ali ako ne možete zadržati loptu ili stvorite priliku, zašto ste onda dobri”.

“Džeko je smeće ponovo. Nema samopouzdanja i izgleda kao 83-godišnjak bez svoje plave pilule”, piše jedan od onih koji nezadovoljnih navijača, ali definitivno Big Ed nije zaslužio takve “epitete” nakon svega što je uradio za Romu u kratkom periodu.