SportNogometKrupa, Sloboda i Zvijezda 09 u polufinalu Kupa

Krupa, Sloboda i Zvijezda 09 u polufinalu Kupa

Krupa je na svom terenu u okviru četvrfinala Kupa BiH dočekala momčad Rudara iz Prijedora i slavila pobjedu od 3:2. Nakon ove prilike uslijedio je miran period igre sve do 29. minuta, kada gosti preko Lolića šokiraju publiku u Krupi na Vrbasu i stižu do vodstva od 1:0. Šok za domaćina nije puno trajao, pa ja Krupa već u 30. minutu preko Koljića stigla do poravnanja, da bi isti igrač u 45. minutu donio preokret svojoj ekipi, te su domaći sa vodstvom od 2:1 otišli na odmor. Na samom otvaranju drugog dijela igre, Koljić stiže do novog pogotka i tako Krupi donosi vodstvo od 3:1. U drugom poluvremenu domaći su znalački čuvali rezultat, međutim gosti su uspjeli zaprijetiti u 66. minutu, kada je jedan od igrača gostiju promašio prazan gol. Do kraja utakmice Rudar je uspio smanjiti prednost domaćih na 3:2 preko Jandrića,  pa je tako  Krupa sa pobjedom od 3:2, odnosno sa ukupnim rezultatom od 6:2 prošla u polufinale Kupa BiH.

Zvijezda 09 je u Ugljeviku dočekala ekipu Olimpika, a ovaj revanš susret četvrtfinala Kupa BiH završen je sa 0:0. Zvijezda je od samog početka utakmice igrala veoma čvrsto, dok su gosti uprkos inicijativi prvu šansu imali tek u 18. minutu kada je pokušao Jusufi. U nastavku prvog poluvremena Olimpik je dominirao, ali bez prave prilike za postizanje pogotka, dok su domaći u 40. minutu nakon kontranapada, preko Huseinbašića pogodili okvir gola Bandovića, pa se na odmor otišlo sa 0:0. U nastavku susreta Olimpik je i dalje imao inicijativu, a prvo uzbuđenje vidjeli smo u 67. minutu, kada je u ekipi domaćina Mazić zaradio crveni karton, te je ranije morao napustiti teren. Do kraja utakmice Olimpik je imao nekoliko sporadičnih prilika, ali rezultat se nije mijenjao, pa je Zvijezda na osnovu pobjede od 2:1 u prvom meču igranom na Otoci prošla u polufinale Kupa BiH.

Sloboda je u revanš utakmici četvrtine finala Kupa Bosne i Hercegovine savladala Slogu iz Siminog Hana na domaćem terenu sa 2:0, te se tako plasirala u polufinale najmasnovnijeg takmičenja u našoj državi. Prvo uzbuđenje desilo se u desetoj minuti kada je Hamzabegović odbranio udarac Krpića. Smajić je loše zahvatio loptu i tako je propala je prilika za domaće u 27. minuti. Krpić je loše šutirao glavom u 37. minuti, a do kraja prvog dijela mreže su ostale mirovati. Tim sa Tušnja bio je veoma blizu pogotka u 56. minuti kada je Todotović pogodio prečku. U nastavku duže nije bilo većih šansi, a domaći su do prednosti došli u 71. minuti kada je pogodio Krpić, nakon centaršuta Todorovića. Slogi je bio potreban pogodak koji bih ih odveo u polufinale najmasovnijeg takmičenja u Bosni i Hercegovini, međutim Sloboda je došla do još jednog pogotka. U 84. minuti Grahovac je zatresao mrežu tima iz Siminog Hana za 2:0. U finišu utakmice čak tri igrača Sloge su dobila crvene kartone – Efendić direktan crveni, a Stjepanović i Kostić drugi žuti karton.