SportRukometKup BiH: Nakon uzbudljivih produžetaka Bosna Centrotrans savladala Konjuh rezultatom 38:37

Analiza cijele utakmice: Nakon uzbudljivih i neizvjesnih 60 minuta regularnog toka utakmice, te nakon dodatnih 10 minuta produžetaka koji su donijeli nevjerovatan preokret i pobjedu Visočana u utakmici vrijednoj četvrtfinala Kupa BiH za rukometaše, možemo kazati da smo večeras bili svjedoci dobrog rukometa na parketu KSC “Mladost” Visoko.

U prvom dijelu utakmice Visočani kao domaćini uspjeli su da, sve do pred sami kraj, ostvare prednost nad gostima iz Živinica, često i sa po 2-3 gola razlike, ali ipak na kraju prvog dijela gosti uspijevaju da anuliraju prednost i prvo poluvrijeme je imalo egal završnicu pri rezultatu od 17:17.

Nastavak utakmice donio je nešto bolju igru gostujuće ekipe Konjuha, koja je sve vrijeme drugog poluvremena igrala sa drugom postavom, ali koja je uspjela da adekvatno parira igračima Bosne Centrotrans, držeći ih u rezultatskom zaostatku sve do 10 minuta pred kraju utakmice. Ulaskom u posljednjih 10 minuta regularnog dijela utakmice, a nakon time-outa sa klupe visočke ekipe, igrači Bosne Centrotrans uspijevaju da se vrate u utakmicu i da preokrenu rezultat u svoju korist, ali ni gosti nisu tako lako prepuštali sve slučaju, te se regularnih 60 minuta utakmice završava rezultatom 34:34.

Nakon toga odigrani su nevjerovatno uzbudljivi produžeci, dva od po pet minuta, te su u prvom produžetku gosti uspjeli da stvore značajnu prednost, koju su održali do kraja prvog produžetka čiji krajnji rezultat je glasio 35:37.

Tada, u drugom produžetku, nastupa agresivna i jaka odbrana visočke ekipe, koja brzim napadima uspijeva da anulira prednost gostiju i da pri rezultatu 37:37 dočeka posljednju minutu produžetaka. Gosti su u posljednjoj minuti imali priliku da stvore prednost vrijednu pobjede, ali nakon time-outa su odigrali brzoplet napad u kome gube loptu. Uslijedio je brz kontranapad i šut večerašnjeg heroja, Seada Sirče, koji ovim pogotkom Bosnu Centrotrans vodi u četvrtfinale Kupa BiH, rezultatom 38:37.

Ipak, trener Antović pored pobjede i ostvarenog cilja, što je bio prolazak u četvrtfinale, imat će što da prigovori svojim igračima koji su morali mnogo bolje, stabilnije i pribranije odigrati ovu utakmicu, budući da su gostujući igrači igrali na nezavidnom nivou. Ono što je zabrinjavajuće jeste loša forma ekipe u posljednja tri kola Premijer lige, a koja se odrazila i na ovu, kup utakmicu, iako se radilo o nešto laganijem protivniku kojeg su Visočani savladali već ranije u Premijer ligi.

Pojedinačno gledano najbolji u redovima visočke Bosne Centrotrans bio je, večeras nevjerovatni, Enes Skopljak koji je postigao čak 15 golova i dao značajan doprinos u igri svoje ekipe.

Već za vikend nas očekuje nova utakmica Bosne Centrotrans koja, ovaj put u okviru Premijer lige BiH, na domaćem terenu dočekuje ekipu Zrinjskog, protiv koje će pokušati da pronađu presjek serije od 3 poraza u posljednje 3 utakmice prvenstva. Svakako, kao i do sada, vaš najdraži portal Visoko.co.ba će prenositi i ovu utakmicu koja je na programu za vikend, te ne propustite da u narednim danima pratite vaš portal kako bi saznali i utiske nakon utakmice osmine finala Kupa BiH, ali i kako biste bili na vrijeme informisani o terminu prvenstvene utakmice za vikend.

To bi bilo sve za večerašnji, veoma uzbudljivi prenos, koji nam je ponudio jednu nevjerovatnu završnicu. Sa vama su i večeras bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do naredne utakmice upućujemo vam srdačan sportski pozdrav i želimo vam ugodnu večer uz vaš portal Visoko.co.ba.

KRAJ UTAKMICE: Gosti, nakon time-outa, ne uspijevaju da realiziraju svoj napad i Visočani efikasnom odbranom uspijevaju da osvoje loptu. Nakon brze akcije i kontranapada domaćih jedan od najmlađih članova visočke Bosne, Sead Sirčo, uspijeva da realizuje ovaj napad i postigne pogodak vrijedan pobjede i prolaska u četvrtfinale Kupa BiH za rukometaše.

Sead Sirčo večerašnji je heroj visočkih ljubitelja rukometa, te iako nismo gledali baš sjajnu partiju mladih rukometaša Bosne Centrotrans, trener Antović može biti zadovoljan ostvarenim ciljem i prolaskom u naredni krug takmičenja.

U nastavku slijedi detaljna analiza cijele utakmice.

Produžeci 9’ – Zaista vanredno dobru i nevjerovatno uzbudljivu utakmicu gledamo večeras u Visokom, gdje igrači Bosne Centrotrans nakon dva gola zaostatka uspijevaju da se vrate u egal završnicu i da sa dva odbranjena napada i dva gola anuliraju prednost gostiju pri rezultatu 37:37.

Ovog puta time-out je zatražen sa klube Konjuha, čiji igrači će imati prvi napad u posljednjoj minuti produžetaka, napad potencijalno vrijedan pobjede i prolaska u četvrtfinale Kupa BiH za rukometaše.

Produžeci 8’ – Visočani uspijevaju da spriječe prvi napad u ovim produžecima i da smanje prednost gostiju na samo jedan gol zaostatka pri rezultatu 36:37. Ipak možda nas očekuje i penal završnica u ovoj zaista uzbudljivoj utakmici.

Produžeci 6’ – Na početku drugog produžetka prvi napad će imati gosti iz Živinica, koji će pokušati iz ovog napada osigurati prednost od tri gola razlike.

Kraj prvog produžetka – U prvom produžetku utakmice gosti su uspjeli da ostvare prednost, koja bi mogla značiti i njihovu pobjedu u ovoj utakmici, ukoliko Visočani ne uzvrate potpunom ofanzivom. Krajnji rezultat produžetka broj jedan glasi 35:37.

Produžeci 4’ – Visočani, koji su imali prvi napad u nastavku utakmice uspjeli su da realiziraju ovaj napad i dođu u prednost od 35:34, ali veoma napetu završnicu utakmice gosti nastavljaju i u ovom produžetku te već u narednom napadu uzvraćaju golom, za izjednačenje pri rezultatu 35:35.

Nespretnost kažnjava Visočane po ko zna koji put, te oni ne uspijevaju da realiziraju naredni napad, što gosti koriste za brzu tranziciju i prelaze u vodstvo od 35:36.

KRAJ ZVANIČNOG DIJELA UTAKMICE: Nakon zvaničnih 60 minuta utakmice ostalo je 34:34, budući da Visočani nisu uspjeli da realiziraju posljednji napad, te su pred nama produžeci i to dva produžetka po pet minuta, u kojima će se obje ekipe boriti da ostvare konačnu pobjedu i prolazak u četvrtfinale Kupa BiH za rukometaše.

59’ – Nakon neuspješnog napada gostiju Visočani će imati priliku da odigraju dugi napad do kraja utakmice. Ostalo je još svega pola minute do kraja, a trener Antović traži time-out, kako bi pripremio svoje momke za završnicu potencijalno vrijednu pobjede.

58’ – I dalje nema nikakve značajne promjene u rezultatu, te nijedna ekipa u ovim trenucima ne može da stvori prednost vrijednu pobjede. Rezultat glasi 34:34, na samo dvije minute prije kraja zvaničnog toka utakmice.

57’ – Samo tri minute do kraja utakmice su ostale, a mi ulazimo u neizvjesnu završnicu utakmice, u kojoj se ne nazire pobjednik ovog susreta, koji će ovom pobjedom obezbijediti prolazak u četvrtinu finala Kupa BiH za rukometaše.

Trenutni rezultat glasi 32:32.

56’ – Gosti uspijevaju da jednim pogotkom presjeku napredak Bosne i rezultat trenutno glasi 31:31. Zaista veliki broj pogodaka smo gledali na ovoj utakmici, što samo za sebe govori o brzini igre i tempu.

55’ – Nakon dugog perioda u kojem su gosti imali rezultatsku prednost domaći se na krilima Skopljaka vraćaju u vodstvo pri rezultatu 31:30. Skopljak je večeras briljirao na terenu postigavši nevjerovatnih 11 golova za ekipu Bosne Centrotrans.

U ovim trenucima i Pekić, koji je ušao kao zamjena za Hadžića, na golu Bosne Centrotrans je počeo da daje svoj doprinos i već 4 odbrane je upisao na svoj konto.

53’ – Time-out je urodio plodom i nakon brzog napada Visočani anuliraju prednost gostiju te dolaze u egal pri rezultatu 30:30, samo 7 minuta prije kraja utakmice.

Ovu akciju realizirao je, večeras sjajni, Enes Skopljak koji je postigao čak 10 pogodaka u dosadašnjem toku utakmice.

52’ – Trener Antović traži drugi time-out na utakmici u ovim trenucima, kako bi u finišu utakmice pokušao da posloži kockice u svojoj ekipi. Trenutni rezultat glasi 29:30, a gosti od 40. minute drže prednost na svojoj strani.

50’ – Ipak i pored nešto lošije igre Visočani na ulasku u posljednjih 10 minuta utakmice dolaze do egala i smanjuju prednost gostiju. Gledamo nešto rastganiju igru Bosne i patnju na terenu koja je, nažalost, svojstvena za visočku ekipu u posljednjim utakmicama.

No, već u narednom napadu gosti pogađaju za 28:29.

48’ – Rezultatska prednost i dalje na strani gostiju iz Živinica, dok se Visočani bore sa nešto lošijom igrom u posljednjih nekoliko minuta utakmice. Balta, iz redova visočke Bosne, nije uspio dva puta da realizira sedmerac, koji su gosti skrivili, čime Visočani iz dva napada nisu uspjeli da smanje prednost pri rezultatu 26:28.

46’ – Gosti i dalje u prednosti, ali i domaći uspijevaju da smanje tu prednost i trenutni rezultat glasi 25:27.

44’ – Na gotovo polovini drugog dijela gosti uspijevaju da prvi put naprave značajniji preokret i stvore nešto veću rezultatsku prednost. U ovim trenucima igrači Konjuha su postigli dva brza pogotka i “pobjegli” na tri gola razlike, pri rezultatu 23:26, a pad u igri domaćih je evidentan, te će trener Antović morati da traži brza rješenja za ovakvu igru, budući da je ostalo još samo 15 minuta do kraja utakmice.

43’ – Domaći ne uspijevaju pronaći rješenje za nešto bolju igru Konjuha u nastavku, te gosti uspijevaju zadržati prednost pri rezultatu 23:24.

40’ – Polagano prolazi prvih 10 minuta nastavka, a situacija na terenu se značajno ne mijenja. Domaći i dalje pokušavaju održati prednost, ali gosti vispreno koriste nedostatak ideje u redovima Visočana te prelaze u prednost od 22:23.

Zaista dobar rukomet na terenu KSC “Mladost” Visoko gledamo večeras i ovo je utakmica koja nudi veliki broj lijepih pogodaka.

36’ – Domaći ne uspijevaju, kao u prvom poluvremenu, da dolaze do lahkih prilika za postizanje pogotka i svaka prilika se mora postepeno graditi, te dolazi do veoma slabog rezultatskog pomaka. Ipak raduje što Visočani pokazuju nešto veću inicijativu i želju da pobijede u ovoj utakmici.

Trenutni rezultat glasi 20:19.

33’ – Tri minute drugog dijela nisu donijele nikakvu značajniju promjenu u igri na obje strane terena. I dalje se igra vodi po principu gol za gol, te nakon gola domaćih igrača i gosti iz Živinica uzvraćaju za rezultat 18:18. Ipak nešto mirnija igra u nastavku utakmice.

31’ – Drugo poluvrijeme utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Konjuh je prije nekoliko trenutaka počelo i pred nama je veoma uzbudljivih 30 minuta do kraja utakmice na parketu KSC “Mladost” Visoko.

Prvi napad u drugom dijelu uspješno realiziraju Visočani, koji odmah prelaze u prednost pri rezultatu 18:17.

________________________________________________________________

Analiza prvog poluvremena: Prvi dio utakmice ponudio nam je mnoštvo uzbuđenja na obje strane i veliki broj golova, jer se tokom gotovo cijelog poluvremena igralo gotovo bez odbrana kod obje ekipe.

Tokom većine poluvremena domaći igrači su uspjeli da ostvare rezultatsku prednost, te su gotovo dvadeset minuta držali protivnika u zaostatku, no na ulasku u posljednjih deset minuta poluvremena gosti preuzimaju inicijativu i mijenjaju stanje. Za samo pet minuta gosti iz Živinica uspjeli su da anuliraju prednost domaćih i da pređu u vodstvo, nakon čega trener Visočana traži time-out.

Nakon time-outa u 22. minuti gledamo mirnu igru obje ekipe do kraja poluvremena i rezultatski egal, koji je donio rezultat 17:17 na poluvremenu utakmice.

Pojedinačno gledano večeras najbolji pojedinci u redovima visočke ekipe bili su Skopljak sa 6 golova, Bečak sa 4 gola i Imamagić sa 3 gola, dok je svoj doprinos na golu Bosne Centrotrans dao i Hadžić, koji je 6 puta uspješno spasio mrežu domaćih.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Begić sa 5 golova i Brkić koji je dodao 4 gola, ali to svakako ne iznenađuje budući da su ovo veoma iskusni igrači, koje Visočani dobro poznaju. Begić koji igra na poziciji lijevog krila nekada je bio igrač Bosne, a u posljednjem ciklusu nastupao je i za reprezentaciju BiH, dok je Brkić veoma solidan igrač koji igra na poziciji desnog vanjskog, te ima bogato iskustvo budući da je promijenio mnogo klubova u svojoj karijeri.

Također, u pojedinačnu statistiku trebamo uvrstiti i dva sedmerca u korist Bosne Centrotrans, a oba je izveo Skopljak koji je dva puta zatresao mrežu gostiju. Gosti su pored toga “skrivili” i tri isključenja u dosadašnjem toku utakmice.

To bi bilo sve za analizu na poluvremenu, vrlo skoro slijedi nastavak utakmice, stoga ne napuštajte vaš portal i pratite utakmicu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Prvih 30 minuta utakmice osmine finala Kupa BiH za rukometaše između RK Bosna Centrotrans i RK Konjuh je iza nas, te smo imali priliku da gledamo zaista lijepu igru na obje strane terena. Ipak, prvo poluvrijeme nije ponudilo pobjednika i konačni rezultat poluvremena vratio je utakmicu na početak, te glasi 17:17, što otvara priliku za obje ekipe da odigraju dobro u nastavku, koji nas očekuje nakon kratke pauze.

U nastavku pročitajte kraću analizu prvog poluvremena.

27’ – Kako se bliži kraj prvog poluvremena sve je evidentnije da nećemo moći proglasiti pobjednika prvog dijela utakmice. U ovim trenucima stabilna, mirna borba se vodi na obje strane terena, te rezultat od 15:15 govori sam za sebe o nešto mirnijoj igri.

25’ – Pet minuta prije kraja prvog dijela utakmice rezultat je ponovo vraćen na početku vrijednost i glasi 14:14. Premda su domaći igrači imali rezultatsku prednost tokom većeg dijela prvog poluvremena gosti su uspjeli da anuliraju tu prednost i da pred kraj poluvremena vrate sve na početak.

23’ – Time-out je urodio plodom i nakon ove kratke pauze Visočani postižu svoj prvi pogodak nakon pet minuta. Trenutno je rezultat u egalu, a gasi 13:13.

21’ – Na ulasku u završnicu prvog poluvremena gosti uspijevaju ostvariti i prvo vodstvo postigavši gol u posljednjem napadu za rezultat 12:13. Ovaj pogodak primorao je i Zdenka Antovića, trenera Visočana, da pozove prvi time-out na utakmici kako bi malo smirio svoje igrače, u cilju stvaranja prednosti do kraja poluvremena.

20’ – Deset minuta prije kraja prvog poluvremena gosti su uspjeli doći do izjednačenja pri rezultatu 12:12. Ovo je prvo izjednačenje od 5. minute utakmice, a sve vrijeme do sada sastav visočke Bosne uspijevao je održati rezultatsku prednost.

18’ – Mirnija igra donosi i manje golova, pa se rezultat tek neznatno mijenja i trenutno glasi 11:10. U redovima Bosne efikasnom Bečaku priključio se i Skopljak, koji je također postigao tri pogotka u dosadašnjem toku utakmice.

S druge strane veoma efikasan u redovima Konjuha je Begić, koji je postigao polovinu golova svoje ekipe, njih čak 5.

16’ – Na ulasku u drugih petnaest minuta prvog poluvremena gledamo nešto mirniju igru, u kojoj obje ekipe popravljaju odbrambeni učinak. Trenutni rezultat glasi 10:9.

13’ – Gosti, realizirajući nekoliko dobrih napada uspijevaju da održe rezultatski priključak u trenucima kad su se igrači visočke Bosne razigrali duž cijelog terena. U ovim trenucima Visočani imaju samo jedan gol prednosti, pri rezultatu 9:8, te izgleda da druga polovina prvog dijela utakmice donosi nešto mirniju igru.

10’ – Prvih deset minuta utakmice koji su iza nas pokazali su nam veoma dobar rukomet, sa mnogo golova. Iako su igrači Bosne utakmicu otvorili sa blagom prednošću zbog dobre odbrane u posljednjih nekoliko minuta smanjen je pritisak na obje strane i praktično se igra bez odbrana, te igru obje ekipe karakteriše brza tranzicija na pola terena.

Visočani ipak i u toj situaciji uspijevaju održati prednost te trenutni rezultat glasi 8:6, a najveći doprinos u redovima Bosne dao je Bečak, koji je do sada postigao 3 pogotka.

8’ – Dobra odbrana domaćih igrača pokazatelj je da će gosti iz Živinica imati izuzetno težak posao da postižu pogotke u ovoj utakmici. Trenutni rezultat je 5:2, a Visočani samo povećavaju svoju prednost i preuzimaju inicijativu na terenu.

6’ – Igrači Bosne uspijevaju realizirati dva veoma brza napada i vrlo efikasno igraju na otvorenju utakmice, te su već stvorili prednost od dva gola razlike, pri rezultatu 4:2.

5’ – Nakon prvih pet minuta i početnog “opipavanja pulsa” na obje strane možemo kazati da su obje ekipe spremno ušle u ovu utakmicu. Trenutni rezultat glasi 2:2, a obje strane se trude dobrom odbranom otežati posao protivniku.

3’ – Nakon što smo vidjeli po jedan napad na obje strane rezultat se promijenio i trenutno glasi 1:1. Obje ekipe su uspješno realizirale prve napade i to je možda najava dobrog rukometa koji ćemo gledati večeras u Visokom.

1’ – Prije samo nekoliko trenutaka utakmica na parketu KSC “Mladost” je počela i prvi napad ima ekipa Konjuha, koja će se potruditi da Bosni oteža prolazak u četvrtinu finala kup takmičenja.

Ovoj utakmici prisustvuje negdje oko stotinjak gledalaca, vjernih fanova visočke Bosne, koji su došli da podrže svoj klub i u Kupu.

Kako smo i najavili, za nekoliko minuta uključujemo se u izravan prenos utakmice sa parketa Kulturno-sportskog centra “Mladost” u Visokom, gdje se u okviru osmine finala Kupa BiH za rukometaše sastaju ekipe RK Bosna Centrotrans i RK Konjuh.

Iako je Uprava visočke Bosne najavila, pred šesnaestinu finala, da ambicije kluba ove godine nisu dobar plasman u kup takmičenju, nego ostanak u Premijer ligi, nakon pobjede podmlađenog sastava u Kaknju, protiv istoimene ekipe, Visočani su poželjeli da se nađu u četvrtini finala ovog takmičenja. Stari poznanici iz Živinica, ekipa Konjuha je Bosnina prepreka ka četvrtfinalu, koje je cilj visočkog tima i koji očito u Kupu ima određene ambicije.

Zašto da ne, jer Konjuh ove sezone nije bolji od Bosne Centrotrans i pokazala je to prvenstvena utakmica u Živinicama, gdje je Bosna došla do jedine gostujuće pobjede ove sezone u Premijer ligi. Gosti sada u Visoko dolaze željni revanša, ali i mladi tim Bosne želi prekinuti negativni niz i zato očekujemo odličan meč, uz veliku podršku sa tribina za Bosnu. Igra se samo jedna utakmica, nema revanša i s pobjedom je Bosna Centrotrans u četvrtfinalu, gdje će se onda igrati po dva meča i sve je moguće.

Za samo nekoliko trenutaka utakmica počinje, stoga ne propustite da pratite tekstualni prenos samo na vašem portalu Visoko.co.ba.