SportNogometKvalifikacije za SP, grupa H: Belgija ispratila Gibraltar s devet golova, remi...

Kvalifikacije za SP, grupa H: Belgija ispratila Gibraltar s devet golova, remi Grčke i Estonije

Belgija – Gibraltar 6:0

Belgija je bila apsolutni favorit u utakmici protiv Gibraltara, Lukaku je najavio ofanzivu u 10. minuti udarcem koji mu je odbranio golman gostiju Ibrahim, a isto je završila i akcija domaćih pet minuta kasnije. Ipak, u 16. minuti Mertens pogađa za vodstvo Belgije, uputio je loptu s desne strane vjerovatno u namjeri da je ubaci u peterac, a ona je golmanu Gibraltara prošla kroz noge i završila u mreži. Samo dvije minute kasnije Meunier postiže pogodak za 2:0. Na terenu je postojala samo jedna reprezentacija, pa je Lukaku u 21. minuti udarcem glavom uspio savladati golmana Kipra za 3:0 u korist Belgijanaca. U 27. minuti je bilo 4:0, a ovog puta je pogodio Witsel i to makazicama. Svoj drugi pogodak na večerašnjoj utakmici, a peti za Belgiju, postigao je Lukaku u 38. minuti utakmice. Bio je u očiglednoj ofsajd poziciji, no, gol je priznat. Igrala se 40. minuta kada je Witsel dobio crveni karton, pa je njegova reprezentacija ostala bez jednog igrača. Ipak, u 45. minuti Belgijanci postižu i šesti pogodak, tačnije, bio je to Hazard. Domaći su nakon prvog poluvremena imali šest golova prednosti.

Iako su imali igrača manje na terenu, Belgijanci su u drugom poluvremenu nastavili s odličnom igrom. Meunier je u 61. minuti pogodio za 7:0, a potom je šest minuta kasnije postigao svoj drugi gol i postavio rezultat na 8:0. Deveti pogodak je bio djelo Lukakua iz penala, koji je kompletirao hat-trick. Utakmica je završena rezultatom 9:0 u korist Belgijanaca, koji su učvrstili svoju lidersku poziciju u grupi H.

Grčka – Estonija 0:0

U prvom poluvremenu utakmice između Grčke i Estonije pogodaka nije bilo uprkos inicijativi domaćih. Grci su bolje igrali i u nastavku susreta, ali otpor Estonaca nisu slomili, pa je susret završen bez pogodaka.

Nogometna reprezentacija BiH je večeras protiv Kipra igrala utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Dva pogotka su Zmajevi postigli u prvom poluvremenu, Šunjić je poslao loptu u mrežu u 33. minuti, a potom je Višća postigao gol u 44. minuti za 2:0.

U nastavku utakmice su Kiprani slomili otpor našeg državnog tima. Dogodilo se to u 64. minuti kada je pogodio Christofi, a onda su Laban i Sotirirou u 72. i 76. minuti kompletirali preokret Kipra za konačnih 3:2. Detaljan izvještaj pročitajte ovdje.