ZDKSportKŽK Čelik se plasirao u finale play offa za prvaka

KŽK Čelik se plasirao u finale play offa za prvaka

Košarkašice Čelika uspjele su se plasirati u finale play offa za prvaka BiH.
Sinoć su u Areni Zenica u drugoj polufinalnoj utakmici pobijedile RMU Banoviće sa 81:64.Domaće košarkašice bile su bolje tokom cijelog susreta.

Prvu četvrtinu su otvorile sa 23:19. Na poluvremenu bilo je 42:30, dok je treći period završen rezultatom 62:47.
U 33. minuti izabranice trenera Slobodana Kecmana imale su plus 10 koševa razlike, bilo je 70:50.
Do kraja uspješno su držale prednost i na kraju slavile sa 81:64. Kod domaćih Čorović je ubacila 24 dok je Iriškić ubacila 22 poena. Kod gošći Bugarin je postigla 14, a Musić 18 poena. U prvoj utakmici u Banovićima Čelik je slavio sa 91:65 i serijom 2:0 obezbijedio je plasman u finale gdje će igrati protiv Play offa.