SportNogometLeipzg bolji od Schalkea u derbiju Bundeslige

Leipzg bolji od Schalkea u derbiju Bundeslige

U derbi susretu 18. kola njemačke Bundslige, Leipzig je na svom terenu savladao Schalke sa 3:1. U derbi susretu 18. kola njemačke Bundslige, Leipzig je na svom terenu savladao Schalke sa 3:1. Bio je to veoma uzbudljiv meč u kojem su domaći u 37. minuti promašili penal preko Augustina, ali samo četiri minite kasnije Keita je uspio da zatrese mrežu gostiju za 1:1. Schalke je poravnao preko Nalda u 55. minuti, a vrijedna tri boda Leipzigu osigurali su Timo Werner u 69. minuti i Bruma u 71. minuti za konačnih 3:1. Ovom pobjedom domaći tim je preskočio Schalke i sada je drugoplasirani sa 31 bodom, dok tim iz Gelzenkirhena ima 30.