SportNogometLiverpool deklasirao Manchester City

Liverpool deklasirao Manchester City

Liverpool je večeras na svom Anfieldu očitao fudbalsku lekciju Pepu Guardioli i njegovom Manchester Cityju jer je u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka pobijedio sa visokih 3:0. Iako je mašinerija Pepa Guardiole mljela sve pred sobom, kako u Premiershipu, tako i u Ligi prvaka, danas je ipak morala položiti oružje pred navijačima Liverpoola, Jurgenom Kloppom, Mohamedom Salahom i kompanijom. City je nešto bolje ušao u ovaj meč i kontrolisao je stvari na terenu u uvodnim minutama. Činilo se u tom trenutku da će Liverpool teško nači način da odgovri na njihovu igru, ali ipak su se stvari brzo okrenule i Liverpool je preuzeo inicjativu. Nedugo zatim domaći su došli i do gola. Igrao se 12. minut kada je prvo Firmino bio u šansi, ali njegov udarac je odbranio Ederson, da bi u nastavku akcije ko drugi nego Mohamed Salah zatresao mrežu gostiju za vodstvo svog tima. Samo dvije minute kasnije Sane je uzvratio na drugoj strani, ali ne potpuno jer je njegov udarac otišao pored gola. Nije se dugo čekalo na novi gol u mreži Građana jer je već u 21. minuti Oxlade-Chamberlain topovskim udarcem sa oko 20 metara pogodio desni ugao gola Cityja za vodstvo od 2:0. Tu nije bio kraj mukama gostima jer je samo deset minuta kasnije uslijedio novi šok, a strijelac je ovog puta bio Sadio Mane nakon asistencije Salaha. To je bio i konačan rezultat prvog dijela. U drugom poluvremenu desilo se veoma neugodno iznenađenje za Liverpool jer se na samom startu povrijedio Mohamed Salah koji je morao izaći iz igre. Ipak, to nije toliko naštetilo domaćima koji su u nastavku kontrolisali utakmicu i nisu dozvolili gostima gotovo nijednu priliku pred njihovim golom. Do kraja je ostalo 3:0, ali svakako da nije ništa ni blizu gotovo jer je City na Etihadu u stanju bilo kome dati tri i više gola. Podsjetimo da se revanš susret igra već za šest dana u Manchesteru.