SportNogometLiverpool i u revanšu bolji od Citya

Liverpool i u revanšu bolji od Citya

Manchester City i Liverpool odigrali revanš četvrtfinala Lige prvaka, a Redsi su još jednom bili bolji od Građana (2:1). Engleski derbi u četvrtfinalu donio je dosta zanimljivosti, ali nakon 180 minuta Liverpool je izašao kao pobjednik. Građani su izgubili 3:0 na Anfieldu, večeras je Pep Guardiola sve karte bacio u napad, ali to nije bilo dovoljno. Početak je izgledao dobro, ali kraj i ne baš. Već u drugoj minuti Gabriel Jesus je na asistenciju Raheema Sterlinga pogodio za vodstvo Cityja, kojem je trebalo još najmanje dva gola, pa su očekivano uslijedili žestoki napadi na gol Redsa. Redali su se napadi Građana, sijevalo je sa svih strana, a najbolju šansu imao je Bernardo Silva kada u 41. minuti pogađa stativu. U završnici prvog dijela i jedna diskutabilna situacija, pošto je poništen gol Leroya Sanea. U nastavku potpuni preokret Liverpoola. Prvo je Mohamed Salah u 56. minuti izjednačio na 1:1 i na taj način nekako slomio sve nade domaćih, da bi u 70. minuti Roberto Firmino dokrajčio nemoćnog domaćina. City je ofanzivno krenuo, nadali su se svi na Etihadu da se može nadoknaditi tri gola zaostatka iz prve utakmice, no i Liverpool se na kraju nešto pitao.