SportNogometLiverpool lako sa Stoke Cityem

Liverpool lako sa Stoke Cityem

Liverpool je u danas jedinoj utakmici engleskog Premiershipa savladao Stoke City sa 4:1 i došao do drugog mjesta u ligi. Nije sve počelo odlično za Kloppove izabranike. Naizgled bezazlena situacija kod gola domaćih pretvorila se vodstvo gostiju, a pogodio je Walters. Gol koji je šokirao Liverpool držao je igrače Jurgena Kloppa u grču sve do 34. minute kada Lallana postiže čudan gol koji je dao krila njemu i njegovim saigračima.
Deset minuta kasnije Firmino je lijepo pogodio za vodstvo od 2:1 sa kojim se otišlo na pauzu.
U drugih 45 minuta Redsi su postigli još dva gola, a prvi je djelo gostiju kada je Imbula pogodio svoj gol i doveo Liverpool u vodstvo od 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Sturridge u 70. minuti.
Liverpool je nakon 18. kola na drugoj poziciji sa 40 bodova, šest manje od vodećeg Chelseaja, dok je Stoke City na 13. mjestu sa 21 bodom.