SportNogometLiverpool nakon drame bolji od PSG-a, Zvezda odoljela Napoliju

Liverpool nakon drame bolji od PSG-a, Zvezda odoljela Napoliju

Posebno zanimljivo je bilo u grupi C, Lige prvaka, gdje je Liverpool u derbiju večeri savladao PSG, a Zvezda remizirala s Napolijem. Liverpool je u strašnoj formi i u Premier ligi je u pet kola upisao pet pobjeda, a večeras je nastavio seriju i u Ligi prvaka, pošto je pobijedio PSG. Sastav Jurgena Kloppa je u derbiju vodio 2:0, ali gosti iz Pariza uspjeli su da se izvuku, mada je u samoj nadoknadi Firmino postigao gol. Prvo je Daniel Sturridge u 30. minuti postigao gol za 1:0, da bi ubrzo, u 36. minuti, James Milner s bijele tačke povisio prednost Liverpoola na 2:0, a u 40. minuti Meunier postigao gol za Parižane.  Redsi su večeras bili bolji u oba poluvremena, ali Mbappe je u 83. minuti donio hladan tuš i činilo se bod za goste, no Firmino je sjajno zabio u 93. minuti. U drugom meču ove grupe Zvezda je ugostila Napoli kao veliki autsajder, ali su crveno-bijeli pokazali da nisu zalutali u najelitnije klupsko natjecanje u Evropi. Napolitanci jesu bili bolji, napadali su, imali nekoliko sjajnih šansi, no hrabra Zvezda je sačuvala mrežu i došla do velikog boda, a nastup u Ligi prvaka večeras joj je bio prvi nakon 26 godina.