SportNogometLiverpool rutinski savladao Crystal Palace

Liverpool rutinski savladao Crystal Palace

Zatvoreno je i drugo kolo engleske Premier lige, a Liverpool je upisao i drugu pobjedu u novoj sezoni. Redsi su na Selhurst Parku s 2:0 bili bolji od Crystal Palacea, a strijelci su bili Milner s penala u 45. minuti i Mane u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena. Liverpool je bio bolji protivnik, ali do gola nisu mogli sve do finiša prvog poluvremena. U 44. minuti je u kaznenom prostoru oboren Mohamed Salah, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Iskusni Milner je bio siguran za 0:1. Drugo poluvrijeme je donijelo još jedan pogodak, ali i crveni karton. Pocrvenio je defanzivac domaćih Wan Bissaka, kada je s leđa sapleo Salaha koji je sam jurišao ka golu Hennesseya. Konačnih 2:0 postavlja Sadio Mane u 93. minuti.