SportKošarkaLokomotiv Kuban i Barcelona će igrati majstoricu

Lokomotiv Kuban i Barcelona će igrati majstoricu

U četvrtoj utakmici Lokomotiv Kuban slavio je na gostujućem parketu protiv Barcelone (80:92), te je tako izjednačio u seriji na 2:2 i peta utakmica će odlučivati o putniku na Final Four. Lokomotiv Kuban je imao vodstvo tokom prvog perioda, a početkom druge četvrtine Barcelona je uspjela preokrenuti, no kratko je držala prednost. Ruski tim ponovo je poveo i otišao na poluvrijeme s vodstvom od pet poena razlike (35:40).
Pred kraj treće dionice serijom od 9:0 Barcelona je došla do novog vodstva, tako da je u četvrtu četvrtinu ušla sa tri poena prednosti (54:51). Viđen je novi preokret Lokomotiva u četvrtoj četvrtini, no Barcelona je izjednačila i izborila produžetke (76:76).
Lokomotiv je bolje odigrao produžetak, ključne su bile dvije vezane trojke i pogodak za dva poena, nakon čega je bilo nemoguće da se Katalonci vrate, tako da je ruski tim slavio sa 92:80 i tako ostavio šansu da se plasira na Final Four.
Najbolji pojedinac večerašnje utakmice bio je Anthony Randolph koji je ubacio 28 poena, od kojih deset u produžetku. U redovima domaće ekipe bili Juan Carlos Navarro sa 19 poena i Ante Tomić sa 18 pts.
Majstorica koja će odlučivati o tome ko će na megdan moskovskom CSKA u polufinalu Final Foura biće odigrana u utorak 26. aprila u Krasnodaru.