SportNogometLyon savladao ekiu PSG-a golom u samom finišu meča

Lyon savladao ekiu PSG-a golom u samom finišu meča

U derbiju 22. kola francuske Lige 1 Lyon je slavio protiv PSG-a rezultatom 2:1 nakon dosta uzbuđenja na Parc Olympique Lyonnaisu. Fenomenalno je počelo za Lavove. Nabil Fekir je u drugoj minuti susreta postigao izuzetan pogodak iz slobodnog udarca za Lyon čime je izazvao erupciju oduševljenja domaćih navijača. Nakon tog gola, probudili su se favorizovani Parižani. Nekoliko prilika prethodilo je pogotku kojeg je postigao Layvin Kurzawa, također na vrlo lijep način, volej udarcem od prečku. To se dogodilo u trećoj minuti nadoknade prvog dijela, tako da je rezultatom 1:1 završeno prvo poluvrijeme. U nastavku interesantna igra, a na konačan rezultat je utjecao crveni karton, direktan, kojeg je dobio Dani Alves u 57. minuti zbog prigovora. Igralo se u preostalom dijelu utakmice ‘spuštenog garda’, ali bez promjene rezultata sve do četvrte minute sudijske nadoknade kada posljednju riječ izgovara Memphis Depay i donosi veliku pobjedu Lyonu.