SportNogometLyon slavio kod Dijona i približio se Ligi prvaka

Lyon slavio kod Dijona i približio se Ligi prvaka

Meč 34. kola francuske Ligue 1 između Dijona i Lyona donio je pravu golijadu. Na kraju je više razloga za slavlje imao Lyon pobijedivši domaćina rezultatom 5:2. Lyon je na gostovanje kod neugodne ekipe Dijona stigao s jasnom namjerom da ostvari pobjedu kojom će zadržati treće mjesto i na taj se način dodatno primaći plasmanu u Ligu šampiona. Počelo je dobro po favorizovane goste, obzirom da im je Depay već u četvrtoj minuti donio prednost od 1:0, no do odlaska na odmor Dijon je uspio izjednačiti preko Slitija kojem je asistirao Marie. Nastavak utakmice donosi pravu golijadu i potpunu opsadu domaćeg gola, pa je tako na otvaranju drugog dijela Lyon u samo tri minute razmaka postigao nova dva pogotka i stigao do 3:1. U 55. minuti je prednost smanjio Sliti, da bi Lyonovi fudbaleri Traore i Cornet golovima u 77. i 82. riješili sve dileme oko pobjednika.