SportNogometManchester City deklasirao Arsenal u Londonu

Manchester City deklasirao Arsenal u Londonu

Manchester City uspješno nastavlja put ka tituli prvaka Engleske. Tim Pepa Guardiole večeras je u 28. kolu Premiershipa gostovao na Emiratesu u Londonu kod ekipe Arsenala i derbi su dobili lagano sa 0:3. Dominirao je tim Pepa Guardiole u ovom meču, a posao su završili već nakon pola sata igre kada su postigli sva tri pogotka večeras. Poveli su u 15. minuti. Sjajnu asistenciju Leroya Sanea u gol pretvara Bernardo Silva za prednost od 0:1. Naredni gol postignut je u 28. minuti. Ponovo je City odigrao fantastičnu akciju, Aguero je asistent, a ovog puta pogađa David Silva za 0:2. Posao je u ovom duelu okončan u 33. minuti. Leroy Sane je pogodio za uvjerljivih 0:3. Imao je Arsenal svoje šanse u ovom meču. Najveću je propustio Aubameyang koji je u 53. minuti šutirao penal, ali je Ederson sjajno odbranio. Do kraja je ostalo 0:3 i Građani su sada ponovo 16 bodova ispred Uniteda na tabeli Premiershipa.