SportNogometManchester City nastavlja da gazi sve pred sobom

Manchester City nastavlja da gazi sve pred sobom

Manchester United je na Old Traffordu savladao Bournemouth sa 1:0 u meču 17. kola Premiershipa. Tri boda upisao je i Tottenham protiv Brightona (2:0), dok golova nije bilo u duelima Liverpool – WBA i West Ham – Arsenal. Nakon poraza od gradskog rivala Cityja izabranici Pepa Guardiole uspjeli su upisati tri boda protiv Bournemoutha, ali teže nego što se očekivalo. Odlučujući trenutak u ovom meču desio se u 25. minuti kada je Mata odlično centrirao, a Lukaku je glavom poslao lotpu iza leđa Asmira Begovića za ispostavit će se konačnih 1.0. Pobjedu je upisao i Tottenham koji je ne Wembleyju slavio protiv Brightona sa 2:0 golovima Auriera i Sona. Svoje navijače večeras je razočarao Liverpool koji je odigrao meč bez golova na Anfieldu protiv WBA.

Također, golova nije bilo ni u londonskom derbiju između West Hama i Arsenala. United je drugi na tabeli sa 38 bodova, dok je Tottenham sada četvrti sa 31 bodom koliko ima i Liverpool. Arsenal je pao na sedmo mjesto s jednim bodom manje u odnosu na Tottenham, Liverpool i Burnley.

Fudbaleri Manchester Cityja su kao gosti savladali Swansea (4:0) u okviru 17. kola engleskog Premiershipa. Pobjede u gostima upisali su Everton i Leicester koji su savladali, Newcastle, odnosno Southampton. Izabranici Pepa Guardiole stigli su do nove pobjede nakon velikog derbija protiv Uniteda. Građani su i večeras pokazali da se nalaze u odličnoj formi, te su bez većih problema lagano slavili sa 4:0 protiv indisponirane ekipe Swanseaja. City je poveo u 27. minuti utakmice kada je David Silva postigao sjajan gol peto. Samo nekoliko minuta kasnije bilo je 0:2, a ovaj put u listu strijelaca upisao se De Bruyne. Ma 0:3 svojim drugim golom povisio je David Silva, a konačnih 0:4 postavio je njegov prezimenjak Bernardo. Trijumf u gostima ostvario je i Everton koji je sa minimalnih 1:0 slavio protiv Newcastlea. Jedini gol na ovom meču postigao je iskusni Wayne Rooney. Visoku pobjedu ostvario je i Leicester protiv Southamptona sa 4:1. Manchester City je i dalje prvi na tabeli sa 49 bodova i još uvijek bez poraza. Swansea je ostao fenjeraš. Leicester je osmi sa 26 bodova, dok Everton na desetom mjestu ima četiri boda manje.