SportNogometManchester City "protutnjao" kroz Basel

Manchester City “protutnjao” kroz Basel

Fudbaleri Manchester Cityja nastavili su gaziti sve pred sobom i u Ligi prvaka, pa su tako u prvom duelu osmine finala razbili Basel rezultatom 4:0 na gostovanju. Prvi duel dao nam je i gotovo sigurnog putnika u četvrtfinale. Očekivano, Manchester City je riješio pitanje putnika dalje, već u prvoj fazi. Guardiolina četa je do 23. minute postigla tri pogotka i tada je bilo jasno šta se Švicarcima sprema. U 14. minuti korner je izveo Kevin De Bruyne, a pogodio je Ilkay Gundogan. Samo četiri minute kasnije gosti su postigli i drugi gol, a strijelac je bio Bernardo Silva. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je Sergio Aguero postigao vrlo lijep pogodak, deseti u posljednjih pet utakmica. Nakon toga gosti su stali na loptu, pa se rezultatom 0:3 otišlo na odmor. U drugom dijelu novi gol Građana. Aguero je ovaj put asistent, a strijelac je ponovo Gundogan. Uslijedio je nešto mirniji period, a domaći su konačno u finišu nekoliko puta zaprijetili Edersonu. Ipak, do gola nisu mogli, pa je završeno rezultatom 0:4.