SportNogometManchester United lagano slavio protiv Stokea

Manchester United lagano slavio protiv Stokea

Manchester United je na svom Old Traffordu u posljednjoj utakmici 23. kola Premier lige rutinski savladao Stoke rezultatom 3:0. Igrao se deveti minut kada su Crveni đavoli stekli rezultatsku prednost. Pogba je uposlio Valenciju, a kapiten Uniteda je sjajno matirao Butlanda za vodstvo od 1:0. Pola sata kasnije, tačnije u 38. minuti, Pogba je upisao novu asistenciju a ovoga puta strijelac je bio Martial i bilo je to sigurnih 2:0 za domaće nakon prvog poluvremena, iako je i Stoke imao nekoliko ozbiljnih prilika da ugrozi De Geu. U nastavku utakmice viđen je još jedan pogodak i to u 72. minuti. Ovoga puta asistent je Martial, a strijelac Lukaku koji poslije dugo vremena postiže svoj 11. gol u Premier ligi ove sezone. Belgijanac se tek oporavio od nezgodne povrede s kraja 2017. godine i možda je ovo nagovještaj boljih partija u preostalom dijelu sezone. Ostalo je do kraja 3:0, a United je stigao do jubilarnog 50. boda i koliko-toliko se približio Manchester Cityju na 12 bodova zaostatka. S druge strane, Stoke je i dalje u zoni ispadanja na 18. mjestu sa 20 bodova.