SportNogometMarseille se spasio u petoj minuti nadoknade vremena

Marseille se spasio u petoj minuti nadoknade vremena

Marseille je u posljednjim trenucima utakmice 28. kola francuske Ligue 1 protiv Nantesa na Velodromeu došao do boda (1:1), te tako nije iskoristio remi Lyona sa Montpellierom kako bi se dodatno učvrstio na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. U prvom poluvremenu Marseille je u potpunosti kontrolisao utakmicu. Lopta je konstantno bila u nogama domaćih igrača, međutim oni nisu uspjeli uputiti nijedan udarac u okvir gola. To je učinio Nantes u 11. minuti i Dubois je zatresao mrežu za 0:1. Apsolutna dominacija Marseillea viđena je u drugom poluvremenu. Ponovo su mnogo više imali loptu u svom posjedu, a ovaj put su uputili i više udaraca, međutim nijedan tek u petoj minuti sudijske nadoknade Thauvin je pogodio za 1:1.