SportNogometMarseille siguran protiv Toulousea na otvaranju sezone

Marseille siguran protiv Toulousea na otvaranju sezone

Sinoć je počela sezona u francuskoj Ligue 1, a na otvaranju su se na Velodromeu sastale ekipe Marseillea i Toulousea. Bolji su bili domaći s velikih 4:0, za pobjedu je dva puta pogađao fantastični Dmitri Payet, a po jednom su mrežu pogađali Germain i Thauvin. Prvi gol Payet postiže u 45. minuti s bijele tačke. Penal je dosuđen nakon upotrebe VAR tehnologije, koja se od ove sezone koristi u Francuskoj, a Payet je bio siguran za 1:0. Drugi gol dolazi u 62. minuti susreta, kada jednu odbijenu loptu Payet posprema iza leđa golmana gostiju. U završnici susreta još dva gola u mreži Reyneta. Pogađali su Germain u 82. i Thauvin u drugoj minuti sudijske nadoknade.