SportOstali sportoviMirza Bašić preko Almagra do polufinala u Segoviji

Mirza Bašić preko Almagra do polufinala u Segoviji

Bh. teniser Mirza Bašić plasirao se u polufinale Challengera u španskoj Segoviji pobijedivši u četvrtfinalnom dvoboju favorizovanog Nicolasa Almagra rezultatom 2:1 (5:7, 7:6 i 7:6). Od starta meča Bašić je bio ravnopravan protivnik favorizovanom Almagru, što je potvrdio igrom u prvom setu koji je ipak izgubio rezultatom 7:5. U drugom setu bh. teniser ubacuje u brzinu više, te odličnom igrom uspijeva pobijediti i izboriti treći set. Mirza je bio uspješan u tie breaku.
Tie break publika je gledala i u posljednjem setu, a sa više sreće i znanja do pobjede je došao do velike pobjede.