SportNogometMlada reprezentacija BiH poražena od Rumunije, ostaje borba za drugo mjesto

Mlada reprezentacija BiH poražena od Rumunije, ostaje borba za drugo mjesto

Mlada nogometna reprezentacija BiH je poražena na gostovanju kod Rumunije u pretposljednjem duelu kvalifikacija za plasman na EP i tim porazom je naša mlada reprezentacija svoje šanse za osvajanje prvog mjesta svela na minimum. Konačan rezultat je bio 2:0, a Rumuni su poveli u 15.minuti golom Petrea. Nakon toga je naša reprezentacija stvorila nekoliko prilika koje nisu iskoristili, da bi Rumunija pobjedu potvrdila u 78.minuti golom Hagija. Rumunija se ovom pobjedom na vrhu tabele izjednačila sa BiH i obje reprezentacije imaju po 18 bodova, ali Rumuni imaju utakmicu manje i do kraja će igrati protiv Lihtenštajna i Velsa, tako da su veoma blizu osvajanja prvog mjesta.  Portugal je u okviru naše kvalifikacione grupe u gostima pobjedio Vels sa 2:0 i na trećem su mjestu sa 16 bodova, tako da će za najmanje drugo mjesto mladoj reprezentaciji BiH vjerovatno trebati pobjeda u Portugalu u posljednjem kolu.