SportNogometMlada reprezentacija poražena od Portugala, neuspješni i juniori i kadeti

Mlada reprezentacija poražena od Portugala, neuspješni i juniori i kadeti

Mlada nogometna reprezentacija BiH nije uspjela izboriti plasman u baraž u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. U odlučujućoj utakmici su izabranici selektora Vinka Marinovića imali veoma težak zadatak, jer su gostovali kod Portugala, a za osvajanje drugog mjesta im je trebala pobjeda.  Na kraju je pobjedio Portugal sa 4:2, a poveli su golom Horte u 20.minuti. Minut prije kraja prvog poluvremena je BiH izjednačimla golom Demirovića i pojavio se tračak nade da naši mladi nogometaši mogu do iznenađenja, međutim, u drugom poluvremenu Felix, Goncalves i Filipe postižu još tri gola i riješavaju pitanje pobjednika. Do kraja je naša reprezentacija preko Turkeša samo ublažila poraz. Portugalci su ovom pobjedom osigurali plasman u baraž, a naša reprezentacija je ostala na trećem mjestu. Neuspjeh su doživjele i druge dvije mlade selekcije naše zemlje. Juniori su u posljednjem kolu savladali Farska Ostrva sa 2:1, ali su nakon dva uvodna poraza ostali na trećem mjestu. Kadeti su u odlučujućoj utakmici poraženi od Ukrajine sa 3:2 i takođe su zauzeli tek treće mjesto u grupi.