ZDKSportMladost deklasirala Čelik sa visokih 4:0

Mladost deklasirala Čelik sa visokih 4:0

Mladost je na svom terenu u Doboju deklasirala Čelik u utakmici desetog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine sa visokih 4:0.

Mladost je veliku priliku imala u devetoj minuti kada je Vazda šutirao malo pored gola. Nedugo nakon toga na drugoj strani viđen je loš pokušaj Durakovića.

Mladost je došla u vodstvo u 11. minuti kada je nakon uspješnog duplog pasa sa Mišićem, Mujagić je pogodio za vodstvo domaćih.

Dilaver je pokušao iz slobodnjaka u 21. minuti, a istakao se Marković.

U petoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Arežina je iz slobodnog udarca postigao sjajan gol za 2:0.

Arežina je u 52. minuti odlično proigrao Isakovića, čiji je udarac izblokiran i završio je u korneru. Lazić je bio u dobroj šansi u 55. minuti, no njegov udarac je izblokiran. Isaković je u 57. minuti postigao lijep pogodak glavom za 3:0.

Vazda je u 66. minuti pogodio za 4:0. Mladost je mogla i do petog pogotka, međutim zakasnio je Lazić na loptu u 78. minuti. Šišić je šutirao pored gola Mladosti u 83. minuti, ali nije bilo promjene.

Do kraja utakmice rezultat se nije mjenjao, te je ostalo 4:0.

FK Mladost DK – NK Čelik 4:0 (Mujagić 11’, Arežina 45+5’, Isaković 57’, Vazda 66’)

Stadion: Gradski stadion (Doboj Kakanj). Gledalaca: 600. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Žuti kartoni: Mišić (Mladost), Duraković, Šišić, Marković (Čelik).

FK MLADOST DK: Velić, Benović, Arežina, Lazić, Šećerović, Regoje, Vazda, Dilaver, Mujagić, Mišić i Isaković.

NK ČELIK: Marković, Udovičić, Salčinović, Hadžikadunić, Kadrić, Mehić, Šišić, Kazazić, Ćemalović, Duraković, Adilović.