Lokalne TemeSportMladost iz Župče osvajač Memorijalnog turnira "Dan nezavisnosti BiH - Gračanica 2016"

Mladost iz Župče osvajač Memorijalnog turnira “Dan nezavisnosti BiH – Gračanica 2016”

Među mnogobrojnim aktivnostima koje udruženja, sportski kolektivi i mnoge druge grupe građana organiziraju svake godine povodom 1. marta – Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine ove godine istakao se Memorijalni nogometni turnir “Dan nezavisnosti BiH – Gračanica 2016”. Prvi dan turnira na stadionu “Kemal Uzunalić – Švabo” u Gračanici odigran je još u nedjelju 28. februara, a simbolično na 1. mart upriličena je završnica turnira.

Tako su se jučer, u okviru utakmice za treće mjesto, sastale ekipe FK Stupčanica i NK Jedinstvo, a u ovoj veoma uzbudljivoj utakmici bolja je bila ekipa Stupčanice, koja je uspjela protivnika savladati rezultatom 2:1. Time je ova ekipa zauzela treće mjesto turnira, a najboljim igračem utakmice bio je Munib Karahmetović, koji je postigao oba pogotka za tim iz Olova.

Finalni susret bio je rezerviran za domaću ekipu FC Kosmos Gračanica koja se za prvo mjesto borila protiv ekipe NK Mladost iz Župče. Gosti iz Župče su već do kraja prvog poluvremena stekli prednost od 0:1, a gol je u 25. minuti postigao Ratkoceri, donijevši svojim saigračima nešto lagodniju pauzu i pripremu za drugo poluvrijeme. Na samom početku drugog dijela utakmice, tačnije u 47. minuti svoj gol postiže i Hasanspahić te tim golom Mladost dolazi do velike prednosti od 0:2. Domaćim je u 77. minuti nadu u pobjedu vratio Mešanović koji je smanjio prednost gostiju na 1:2, ali je to bilo nedovoljno te smo do kraja utakmice vidjeli još samo jedan gol gostiju, a ovog puta precizan je bio Imamović u 90. minuti.

Ovim trijumfom ekipa Mladosti iz Župče uspjela je ubjedljivo slaviti na ovom turniru, te ponijeti titulu najbolje ekipe Memorijalnog turnira “Dan nezavisnosti – Gračanica 2016.”. Na samoj dodjeli pehara i priznanja proglašeni su i najbolji pojedinci turnira, te je tako titulu najboljeg golmana turnira osvojio Eldin Selimović iz NK Mladosti, a najefikasniji strijelac ovog turnira bio je Asmir Mešinović iz FC Kosmos Gračanica.

Laskavom titulom najboljeg igrača turnira okitio se igrač domaće ekipe FC Kosmos Gračanica, Kemal Gačan.