ZDKSportMladost remizirala sa Metallegheom, Čelik ostao u društvu najboljih

Mladost remizirala sa Metallegheom, Čelik ostao u društvu najboljih

Ekipa Mladosti jučer je u posljednjem kolu lige za opstanak remizirala sa ekipom Metalleghea rezultatom 2:2, čime je tim iz Jajca ispao iz društva najboljih.

Na startu meča prava uspavanka. Domaći tim je bio nešto bolji, ali bez ozbiljnijih prilika. Uspavanku je prekidao u par navrata Maksimović, no ništa konkretno.

U drugom poluvremenu fenomenalna igra na obje strane. Mladost je u 52. minuti povela golom vrlo agilnog Maksimovića, ali su gosti preokrenuli rezultat u narednih petnaestak minuta. Prvo je Rašić poravnao u 70. minuti, a onda nedugo zatim Vidović je u potpunosti preokrenuo rezultat.

Ipak, Aladin Isaković je golom dvije minute prije kraja postavio konačan rezultat u ovom susretu.

Tako se Metalleghe, nakon samo jedne sezone u društvu najboljih, oprostio od PLBiH.

Mladost – Metalleghe 2:2 (Maksimović 52’, Isaković 88’ / Rašić 70’, Vidović 74’)

Stadion: Mladost Doboj-Kakanj. Gledalaca: 500. Sudija: Dragan Petrović. Žuti kartoni: Kuzmanović (Mladost)

Mladost: Lalić, Galić, Laštro, Husić, Aganspahić, Kuzmanović, Musić, Maksimović, Šećerović, Brkić, Isaković.

Metalleghe: Fejzić, Benović, Jovanović, Zeba, Vidović, Deak, Rašić, Savinović, Sarić, Jakupović, Vidaković.

Fudbaleri Širokog Brijega i Čelika su remizirali rezultatom 1:1 na praznoj Pecari i u posljednjem kolu Lige za opstanak, čime su gosti izbjegli relegaciju u niži rang.

Široki je odlično krenuo u susret. Tačnije, Enis Sadiković je domaćina “počastio” nesvakidašnjim autogolom već u 5. minuti. Ubačaj Krstanovića nije išao ni blizu gola, ali je bivši fudbaler Željezničara nespretno reagovao i lobovao svog golmana.

Nakon tog gola Čelik je zaigrao mnogo bolje. Fenomenalan prodor Mahira Karića nakon deset minuta igre, ali je bio nesebičan i želio je uposliti Salčinovića, što je bila loša odluka. Do kraja poluvremena Čelik je diktirao tempo, ali nikako nije mogao do stopostotne prilike.

U drugom dijelu ponovo bolja igra gostiju iz Zenice. Napadali su sve dok u 69. minuti Mahir Karić nije pogodio nakon odlične asistencije Enisa Sadikovića. Desni bek se iskupio za autogol, a Karić je odlično šutirao iz prve i matirao Bilobrka.

To je bilo dovoljno da gosti, u sezoni prepunoj muke i turbulencija, izbore opstanak u društvu najboljih.

Široki Brijeg – Čelik 1:1 (Sadiković autogol 5’ / Karić 69’)

Stadion: Pecara. Gledalaca: Bez prisustva. Sudija: Admir Šehović. Žuti kartoni:

Široki: Bilobrk, Barišić, Ćorić, Zlomislić, Čabraja, Ćorluka, Menalo, Lončar, Bralić, Krstanović, Marković.

Čelik: Ružić, Regoje, Karić, Dilaver, Saličnović, Brković, Jusić, Sadiković, Pezer, Hećo, Popović

Ekipa Viteza je minimalnom pobjedom rezultatom 1:0 na Otoci protiv Olimpica izborila opstanak u društvu najboljih Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U ovom susretu gledali smo dva potpuno suprotna poluvremena. U prvom dijelu bilo je mnogo prilika. Prvi je zaprijetio Dedić, i to dva puta, ali je golman Bandović bio uspješniji. Treća sreća je Dediću donijela vrlo važan gol za Dedića i Vitez, jer je pogodio nakon odlične akcije svog tima.

U nastavku susreta otvorena igra na obje strane. Dva puta je pokušao Čolić, a jednom i Osmanović, no bez promjene rezultata.

U nastavku susreta prava uspavanka. Nekoliko prilika za Olimpic koji je bio mnogo bolji rival, ali nije bilo promjene rezultata. Vitez je ovom pobjedom osigurao opstanak, bez obzira na rezultate u drugim utakmicama.

Olimpic – Vitez 0:1 (Dedić 12’)

Stadion: Otoka. Gledalaca: 200. Sudija: Ermin Sivac. Žuti kartoni: Pehar (Olimpic).

Olimpic: Bandović, Osmanović, Mahović, Karić, Kojić, Čolić, Pehar, Milović, Govedarica, Bogdanović, Svraka.

Vitez: Nwolokor, Livaja, Muminović, Dedić, Vrhovac, Mamić, Barišić, Sadiković, Kapetan, Selimović, Hodžurda.