Mladost – Visoko 76:63

206
PODIJELI
alt

Košarkaši Visokog su u okviru 17. kola A-2 košarkaške lige gostovali u Ilijašu, gdje su odigrali meč protiv ekipe Mladost. Iako su u meč ušli veoma dobro i nakon prvog poluvremena vodili sa 38:33, ipak su na kraju poraženi sa 63:76. Razlog poraza leži u veoma lošoj trećoj četvrtini visočkih košarkaša, koji su tu dionicu izgubili sa 7:25. Prema riječima Fehima Barakovića, predsjednika KK Visoko, razlog toga je i isključenje kapitena Visokog Uzunalića zbog pet ličnih grešaka, kome su sudije olako dosuđivale lične greške. To tog trenutka, kapiten visočkog tima je ubacio 32 poena. U narednom kolu slijedi susret sa liderom na tabeli ekipom Turbine iz Jablanice.