SportOstali sportoviNadal i Thiem u finalu Roland Garrosa

Nadal i Thiem u finalu Roland Garrosa

Austrijski teniser Dominic Thiem plasirao se u finale Roland Garrosa nakon što je u polufinalu porazio Italijana Marca Cecchinata sa 3:0 u setovima. Bio je ovo veoma zanimljiv susret u prva dva seta gdje su obojica prikazala sjajan tenis i oba seta su mogla da završe drugačije nego što to rezultat govori, ali Austrijanac je u ključnim trenucima pokazao više i zato je na kraju zasluženo slavio. Na samom startu meča Thiem je napravio brejk i poveo 2:0. Tada se činilo da će imati lagan zadatak danas, ali bilo je potpuno suprotno. Cecchinato je od tog trenutka zaigrao dosta bolje i vratio je brejk u osmom gemu te izjednačio na 4:4. Ipak, do kraja seta Thiem je ponovo uspio da oduzme servis rivalu i slavio je sa 7:5. U drugom periodu je također viđena velika borba, ali nije bilo nijednog brejka uprkos brojnim brejk loptama. Otišlo se u taj brejk, a tamo je viđena ponovo velika borba i na kraju pobjeda Austrijanca sa 12:10 za 2:0 u setovima. U tom setu Cecchinato je imao tri set lopte, ali ih nije iskoristio i to su definitivno bili ključni trenuci susreta. U trećem setu Austrijanac je protiv sebe imao rivala koji je samo fizički bio prisutan na terenu, pa ga je lagano savladao sa 6:1 i prošao u svoje prvo finale Roland Garrosa. I španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale Roland Garrosa. Nadal je u polufinalu nadigrao iskusnog Juana Martina del Potra, kojeg je savladao u tri seta za malo više od dva sata igre. U prvom je setu donekle Delpo djelovao kao dobar rival, Nadal je s jednim brejkom došao do 6:4, ali u preostala dva seta potpuni raspad u igri iskusnog Argentinca. U drugom setu je bilo 6:1 za Rafu, dok je Delpo u trećem uzeo dva gema, ali svejedno je bio nemoćan u susretu sa “kraljom šljake”. Nadal će se za novu titulu na Roland Garrosu boriti protiv Dominica Thiema, koji ga je savladao u prethodna dva meča.