SportOstali sportoviNadal nakon skoro pet sati borbe ispao od Mullera u spektakularnom meču...

Nadal nakon skoro pet sati borbe ispao od Mullera u spektakularnom meču na Wimbledonu

U najboljem meču dosadašnjeg dijela turnira Muller je uspio srušiti španskog velikana i ispisati veliku senzaciju. Spektakl je trajao skoro pet sati, a najavljen je već u prvom setu.

Muller je u prvom setu imao servis i sa jednim brejkom uspio je upisati set uz rezultat 6:3, a da ništa nije slučajno pobrinuo se u drugom setu koji je bio ujednačen sve do devetog gamea kada Muller pravi drugi brejk na meču i odlazi na 5:4. Uspješnim servisom upisuje i drugi set u svoju korist te dolazi na vrata senzacije. Ostat će posebno upamćen jedan Rafin poen u drugom setu kada su svi u nevjerici gledali šta se dešava.

Opasni Muller nije se lako predavao pa je i u četvrtom setu dopustio samo jedan brejk Špancu. A to je bilo dovoljno za 2:2 i za najavu drame.

No, ko je mogao očekivati toliku dozu drame koja je uslijedila? Meč je do petog seta trajao dva sata i 36 minuta. Uslijedilo je novih dva sata i 15 minuta… I čak 38 gameova.

Igralo se game za game. U 10. gameu Muller je imao dvije meč lopte za pobjedu, ali Rafa je izjednačio na 5:5. Ušlo se u tie brejk, Rafa je imao četiri brejk lopte za 10:10, ali ih je ispustio. Potom je Muller imao dvije meč lopte za 11:9 i konačno pobjedu, ali se Rafa spasio i bilo je 10:10, pa se drama nastavila sve do 38. gamea koji je pripao Mulleru koji pravi brejk za 15:13 i konačnu pobjedu.

Veličinu u porazu Rafa je pokazao nakon meča kada je sačekao Gillesa da skupa napuste teren.

Osmina finala:

Rafael Nadal (2. ATP) – Gilles Muller (26. ATP) 2:3 (3:6, 4:6, 6:3, 6:4, 13:15).