SportOstali sportoviNakon četiri sata velike borbe, Džumhur pobjedio Lorenzija na startu Australian opena

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur velikim je preokretom stigao do pobjede nad Paolom Lorenzijem na startu Australian Opena. Pravi maraton viđen je u duelu Lorenzija i Džumhura u prvom kolu Australian Opena, skoro četiri sata borbe, na kraju velika pobjeda našeg asa. Obojica su sigurno otvorila meč, ali je Lorenzi uspio u šestom gemu doći prvi do brejka, pa je set dobio sa 6:3. Loše Damir otvara drugi set, Italijan sa brejkom stiže do 2:0, na kraju je još jednim brejkom set osvojio sa 6:2 i činilo se da nema spasa za našeg tenisera. Međutim, najbolji bh. teniser se budi na vrijeme, mada je i u trećem setu plesao po tankoj žici. Ušlo se u taj-brejk, Damir je poveo 4:1, ali je Lorenzi uspio da se vrati na 5:4, no na sreću nije osvojio set i završio meč. U četvrtom setu čak četiri brejka, Damir ih je napravio čak tri sa 6:2 je uzeo set za izjednačenje. U odlučujućem setu je bilo također dosta uzbuđenja. Bez brejka u prvih osam gemova, Damir je potom stigao do brejk prilike u devetom gemu i iskoristio prvu, pa je odservirao za važnu pobjedu i plasman u drugo kolo. Pobjednik duela Millman – Ćorić bit će naredni Damirov rival na AO.