Lokalne TemeSportTežak poraz visočkih rukometaša u Ljubuškom: Izviđac - Bosna Centrotrans 26:17 (12:10)

Težak poraz visočkih rukometaša u Ljubuškom: Izviđac – Bosna Centrotrans 26:17 (12:10)

Utakmicom u Ljubuškom za Visočane je danas zvanično počela Premijer liga BiH. Bosna Centrotrans u gostima, nakon prvog poluvremena od ekipe Izviđača Central osiguranje u derbiju 1. kola gubi 12:10, dok je utakmica završena rezultatom 26:17.

Kako su i naveli u novu sezonu ušli su ojačani u igračkom, trenerskom i organizacionom planu i to je vidljivo na terenu. Bosnu očekivano predvodi dvojac velikih pojačanja, pa je tako Harmandić postigao pet, a Divković četiri gola, u poluvremenu, dok su do kraja utakmice Haramandić i Divković imali po šest golova.

Rezultat je mogao biti i bolji da Bosna nije propustila nekoliko zicera, uključujući i sedmerac – napravili su nekoliko tehničkih grešaka. U drugom dijelu puno lošija igra i jedan period od 13 minuta bez gola. U idućem kolu visočka ekipa je slobodna, a zatim nas očekuje tekma na domaćem terenu protiv Konjuha.