SportNogometNapoli rutinski savladao Udinese na San Paolu

Napoli rutinski savladao Udinese na San Paolu

Napoli je igrao u najjačem sastavu i rutinski je upisao pobjedu. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, u drugom se mreža Karnezisa tresla tri puta.

Najprije je u 48. minuti Jorginho sjajno poslužio Mertensa koji bez problema pogađa za vodstvo Napolija.

Udinese je najbolju priliku imao u 62. minuti kada je Zapata glavom iz peterca šutirao glavom, ali je lopta pogodila stativu.

Taj promašaj je već u narednom napadu kaznio Allan nakon velike greške odbrane gostiju. Konačnih 3:0 postavio je Callejon pogodivši iz voleja u 72. minuti.