SportNogometNapoli slavio protiv Juventusa u Torinu

Napoli slavio protiv Juventusa u Torinu

U derbiju 34. kola italijanske Serije A ekipa Napolija slavila je protiv Juventusa rezultatom 1:0 na gostovanju.  Iako pogodaka nije bilo mnogo, meč je bio izuzetno sadržajan, posebno zbog činjenice da je Napoli morao krenuti na sve ili ništa, te doći do pobjede. Gosti su odigrali veoma hrabro i dobro, Maurizio Sarri je u prvom poluvremenu nadmudrio kolegu sa suprotne strane, ali to nije donijelo efekt u rezultatskom smislu. Prvo je Miralem Pjanić pogodio stativu iz slobodnog udarca, ali su onda Napolitanci stvorili nekoliko sjajnih prilika. Pokušavali su Marek Hamsik i Jose Callejon iz različitih pozicija, a gol Lorenza Insignea iz finiša prvog dijela je poništen zbog očiglednog ofsajda. U nastavku susreta nastavile su se i šanse, posebno za goste. Hamsik je u 52. minuti šutirao pored gola iz izgledne pozicije unutar šesnaesterca Juventusa, dok su domaći zaprijetili preko Higuaina. U toku je bio 72. minut kada je sjajan volej uhvatio Callejon, ali je Gigi Buffon odlično odbranio.  Najvažniji detalj susreta dogodio se u 90. minuti. Callejon je ubacio iz kornera, a Koulibaly je pogodio glavom za veliku pobjedu Napolija koji je prišao Staroj dami na minus jedan. Vjerovali ili ne, Juventus na svom terenu nije uputio niti jedan udarac po golu Napolitanaca.