SportNogometNeočekivani poraz Basaksehira

Neočekivani poraz Basaksehira

Fudbaleri Kasimpase večeras su na domaćem terenu savladali Basaksehir sa 2:1 u drugom kolu turske Superlige. Basaksehir je bio veoma blizu remija u večerašnjoj utakmici, ali su domaći u samom finišu meča došli do pobjede. U prvom poluvremenu obje ekipe su imale nekoliko dobrih prilika, ali se na pauzu otišlo kod rezultata 0:0. Ipak, sredinom drugog dijela domaći su uspjeli da dođu do vodstva. Da Costa je skrivio penal, a siguran s bijele tačke bio je Diagne koji je pogodio za 1:0. Međutim, Basaksehir je pet minuta prije kraja poravnao na 1:1 golom Napoleonija. Činilo se da će ovo biti konačan rezultat utakmice, ali to nije bilo tako jer je Kasimpasa u sudijskoj nadoknadi stigla do pobjede. Heroj domaćih večeras je bio Diagne koji je pogodio za konačnih 2:1. Edin Višća je u ekipi Basaksehira odigrao svih 90 minuta, dok je Riad Bajić na teren ušao u 72. minuti.