SportNogometNeymar s bijele tačke donio pobjedu Brazilu protiv Urugvaja

Neymar s bijele tačke donio pobjedu Brazilu protiv Urugvaja

Nogometna reprezentacija Brazila pobijedila je Urugvaj u prijateljskom meču koji se odigrao na Emiratesu, a pobjedu im je donio Neymar u 76. minuti s bijele tačke.
Brazil je bolje otvorio meč, Neymar je već u sedmoj minuti opasno zaprijetio udarcem iz slobodnog udarca, ali je golman Campana odbranio njegov pokušaj. Nogometaš PSG-a je u 11. minuti postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

Isti igrač je i u 14. minuti opasno zaprijetio, ali mu udarac odlazi preko gola, da bi prvu priliku za Urugvaj imao Suarez u 22. minuti kada mu Alisson sjajno brani udarac. Do poluvremena je Cavani imao dvije odlične šanse, ali nije uspio dovesti Urugvaj u vodstvo.

Ključni trenutak na meču desio se u u 75. minuti kada Laxalt pravi prekršaj u kaznenom prostoru, sudija Craig Pawson pokazuje na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Neymar za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:0.

Priliku da ovjeri pobjedu Brazila do kraja je imao Richarlison koji je u 83. minuti šutirao pored gola.