SportOstali sportoviNico Rosberg pobijedio u trci za Veliku nagradu Brazila

Nico Rosberg pobijedio u trci za Veliku nagradu Brazila

Vozač Mercedesa Nico Rosberg pobijedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Brazila.

To je druga uzastopna pobjeda Rosberga, peta u sezoni, a 13. u karijeri.

Rosberg je trku na stazi Interlagos završio za sat, 31 minutu, devet sekundi, 090. On je krenuo sa pol pozicije i bez problema je sačuvao prvo mjesto.

Njegov klupski kolega, svjetski šampion Lewis Hamilton zauzeo je drugo mjesto sa nešto više od sedam sekundi zaostatka, a treći je bio vozač Ferrarija Sebastijan Vettel sa više od 14 sekundi zaostatka.

Četvrti kroz cilj prošao je Kimi  Räikkönen iz Ferrarija, peti je bio Valtteri Bottas iz Williamsa, a šesto mjesto zauzeo je vozač Force Indie Niko Hulkinberg. Bodove su još osvojili Daniil Kvyat iz Red Bulla, Felipe Massa iz Williamsa, vozač Lotusa Romain Grosjean i Max Verstappen iz ekipe Toro Roso.

Posljednja trka u šampionatu voziće se 29. novembra za Veliku nagradu Abu Dabija.