SportRukometNjemačka uz dosta problema savladala Češku

Njemačka uz dosta problema savladala Češku

U prvom meču grupe II drugog kruga Evropskog prvenstva za rukometaše u Hrvatskoj Njemačka je pobijedila Češku sa 22:19. Aktuelni prvak Evrope je gubio na poluvremenu 10:9, ali je u nastavku uspio da preokrene i da ostvari pobjedu s tri gola razlike. Mada, treba reći da je Češka pružala sjajan otpor favorizovanim Nijemcima, koji su tek u posljednjih 10 minuta 6:0 serijom prelomili meč i došli do možda i unaprijed upisanog trijumfa. Steffen Fath je s osam pogodaka predvodio Nijemce, dok je na drugoj strani Tomaš Čip postigao šest pogodaka. Njemačka je izbila na vrh grupe II s četiri boda, dok bod manje ima Makedonija, a Češka je ostala na dva boda, koliko imaju i Danska i Španija, ali uz utakmicu manje. Od 20:30 sati svoj meč igraju Danska i Slovenija, koja je na dnu grupe s jednim bodom.