Lokalne TemeSportNK Bosna slavila protiv Travnika u Visokom

NK Bosna slavila protiv Travnika u Visokom

NK Bosna je danas na stadionu Luke dočekala ekipu Travnika. Bio je ovo duel starih rivala, a kako se i očekivalo utakmica je bila neizvjesna do samog kraja.

U desetoj minuti nakon greške odbrane Bosne igrač Travnika Zoran Kokot izašao je sam pred Bekana, ali je na sreću domaćih šutirao pored gola. Kazna gostima stiče već 5 minuta kasnije. Nakon kornera Bosne najviši u skoku bio je Faruk Gačan koji dovodi Bosnu u vodstvo od 1:0.

Samo tri minute kasnije kontra napad Bosne, a Čabaravdić pogađa za 2:0. Nakon ovog gola činilo se kako će Bosna slaviti laganu pobjedu uz možda mnoštvo golova, ali nakon toga nije bilo mnogo šansi ni na jednoj strani sve do 34. minute. U 34. minuti glavni sudija meča je vidio neki prekršaj Cane u kaznenom prostoru domaćih, te dosudio penal za Travnik. Uz malo sreće Kokot je smanjio vodstvo Bosne na 2:1, te vratio nadu gostima da možda ipak mogu do nekog boda u Visokom. Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao, te su ekipe otišle na odmor pri vodstvu Bosne od 2:1.

U drugom poluvremenu igrala se prilično izjednačena utakmica, sa malo više želje gostiju da dođu do izjednačenja. Posao im je olakšan desetak minuta prije kraja meča, kada sudija dodjeljuje direktan crveni karton igraču Bosne Dini Dizdareviću nakon jednog grubog prekršaja. Međutim Bosna je izdržala do kraja utakmice i sačuvala 3 boda.

U narednom golu NK Bosna će gostovati u Živinicama kod ekipe Slavena.